Distriktslag

Här hittar du våra distriktslag. Under respektive lag så hittar du mer info, aktuella kallelser och kommande samlingar.

Distriktslag:

DISTRIKTSFÖRBUNDSKAPTENER

Ulrika Olsson (Säffle), 070-267 47 21, ulols72@gmail.com
Niklas Christensson (Karlskoga), 070-798 91 27, nicke.christensson@gmail.com
Johan Kolm (Karlstad), 073-071 37 90, johankolm91@gmail.com

KOMMANDE SAMLINGAR

FÖRBEREDANDE LÄGER
(Mer information kommer inom kort)
Lördag 23 oktober - Söndag 24 oktober
Distriktsförbundskaptenerna kallar spelare till denna samling.

DISTRIKTSUNGDOMSTURNERINGEN
(Mer information kommer inom kort)
Fredag 19 november - Söndag 21 november
Distriktsförbundskaptenerna kallar spelare till denna samling.

 

DISTRIKTSFÖRBUNDSKAPTENER

Camilla Nyman (Torsby), 070-837 12 96, camilla.nyman@torsby.se
Niklas Sandin (Karlstad), 073-819 90 43, niklas.sandin@rydahls.se
Rasmus Walan (Kil), 076-049 51 31, rasmuswalan@gmail.com

KOMMANDE SAMLINGAR

FÖRBEREDANDE LÄGER
(Mer information kommer inom kort)
Lördag 23 oktober - Söndag 24 oktober
Distriktsförbundskaptenerna kallar spelare till denna samling.

DISTRIKTSUNGDOMSTURNERINGEN
(Mer information kommer inom kort)
Fredag 19 november - Söndag 21 november
Distriktsförbundskaptenerna kallar spelare till denna samling.

 

DISTRIKTSFÖRBUNDSKAPTENER

Kathlene Fernström (Hammarö), 073-383 95 28, kathlene.fernstrom@gmail.com
Mattias Hofling (Karlstad), 076-841 72 45, mattiashofling@live.se

KOMMANDE SAMLINGAR

REGIONALT UTVECKLINGSLÄGER F15
Torsdag 4 november - Söndag 7 november
Distriktsförbundskaptenerna kallar spelare till denna samling.

 

DISTRIKTSFÖRBUNDSKAPTENER

Linda-Marie Fors (Deje), 070-794 83 51, linda-marie.fors@forshaga.se
Binar Sandi (Karlstad), 076-261 25 71, binar.sandi@hotmail.com
Adam Modén (Karlstad), 073-076 54 82, adam.moden@hotmail.com

KOMMANDE SAMLINGAR

REGIONALT UTVECKLINGSLÄGER P15
Torsdag 4 november - Söndag 7 november
Distriktsförbundskaptenerna kallar spelare till denna samling.

 

DISTRIKTSFÖRBUNDSKAPTENER

Krister Nilsson (Sunne), 073-392 23 01, krister10@hotmail.com
Johanna Arnberg (Hammarö), 073-934 58 68, abbe9102@hotmail.com
Therese Björkman (Karlstad), 073-811 63 90, bjorkman.therese@hotmail.com

KOMMANDE SAMLINGAR

DISTRIKTSSAMLING
Datum:
 Lördag 9 oktober
Tid:
 09.00-16.00
Plats:
 Sannerudsvallen, KIL
Anmälan: FULLBOKAD

 

DISTRIKTSFÖRBUNDSKAPTENER

Andreas Nordlander (Torsby), 070-335 45 81, andreas_nordlander@hotmail.com
Anton Ericsson (Karlskoga), 070-773 09 52, anton.ericsson1@hotmail.se
Rasmus Walan (Kil), 076-049 51 31, rasmuswalan@gmail.com

KOMMANDE SAMLINGAR

DISTRIKTSSAMLING
Datum: Lördag 9 oktober
Tid: 09.00-16.00
Plats: Sannerudsvallen i Kil
Anmälan: FULLBOKAD