Matcher idag - Svenska Fotbollförbundet

Välj förbund och datum
Landskamper 2021-06-23
Tid Match Resultat Anläggning
EURO 2020 Grupp E
18:00 Slovakien - Spanien Estadio La Cartuja de Sevilla
18:00 Sverige - Polen Stadion Krestovskij

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2021-06-23
Tid Match Resultat Anläggning
Ettan Södra 2021
19:00 Ljungskile SK Herrfotboll - Tvååkers IF Skarsjövallen
19:30 Torns IF - Assyriska IK Tornvallen, Stångby A-plan
Div 2 Norrland, herr 2021
19:00 Storfors AIK - Team TG FF Hedens IP Storfors
19:30 Frösö IF - Gottne IF Länsförsäkringar AC 1
19:30 Stöde IF - IFK Östersund Stöde IP
Div 2 Norra Svealand, herr 2021
19:30 FC Järfälla - Gamla Upsala SK Järfällavallen 1
19:30 IFK Österåker FK - Karlbergs BK Österåkers Friidrottsarena
19:45 FC Arlanda - IFK Stocksund Midgårdsvallen Konstgräs
20:00 Enköpings SK FK - Stockholm Internazionale Enavallen A-plan
20:00 Kungsängens IF - Kvarnsvedens IK Kungsängens IP 1
20:15 IFK Lidingö FK - Enskede IK Lidingövallen 2
Div 2 Södra Svealand, herr 2021
19:00 Motala AIF FK - Syrianska FC Idrottsparken Motala A
19:30 United IK Nordic - Nyköpings BIS Södertälje Fotbollsarena
20:00 Värmbols FC - Karlslunds IF FK Värmbols IP
Div 2 Norra Götaland, herr 2021
19:30 IF Karlstad Fotbollutveckling - IK Gauthiod Klasmossen IP Konstgräs
19:30 IK Oddevold - IFK Tidaholm Rimnersvallen
Div 2 Södra Götaland, herr 2021
19:00 BK Olympic - FC Rosengård 1917 Lindängens IP, Malmö A-plan
19:00 Hässleholms IF - KSF Prespa Birlik Österås IP A-plan
19:15 FBK Balkan - Eslövs BK Rosengård, Tävlingsarena
20:00 Kristianstad FC - IFK Karlshamn Kristianstads Fotbollsarena
Div 2 Västra Götaland, herr 2021
19:00 BK Astrio - Ängelholms FF Söndrums IP A
19:00 IK Tord - Assyriska BK Rosenlunds IP, Jkpg 3
19:00 Torslanda IK - Dalstorps IF Torslandavallen 1 Gräs
19:00 Västra Frölunda IF - Sävedalens IF Ruddalen 1 Konstgräs
20:00 Eskilsminne IF - Höganäs BK Harlyckans IP 1
Div 3 Norra Norrland, herr 2021
19:00 Alviks IK - Lira BK Liko Arena
Div 3 Södra Norrland, herr 2021
19:00 Fagersta Södra IK - Korsnäs IF FK Onsjövallen
19:30 Slätta SK - Iggesunds IK Slätta IP
Div 3 Norra Svealand, herr 2021
19:30 Viggbyholms IK FF - BKV Norrtälje Hägernäs IP 1
Div 3 Södra Svealand, herr 2021
19:00 Reymersholms IK - Hanvikens SK Zinkensdamms IP 1
Div 3 Nordöstra Götaland, herr 2021
19:30 Västerviks FF - Söderköpings IK Bökensved Naturgräs
19:50 Nässjö FF - IK Sleipner Skogsvallen
Div 3 Sydöstra Götaland, herr 2021
19:00 FK Karlshamn United - Älmhults IF Marieborg
Div 3 Sydvästra Götaland, herr 2021
19:30 Råå IF - Ljungby IF Råå IP A-plan
Div 3 Södra Götaland, herr 2021
19:00 IF Limhamn Bunkeflo - GIF Nike Brovallen, Bunkeflostrand huvudarenan
19:30 IFÖ Bromölla IF - Åkarps IF Strandängens IP A-plan
Div 1 Norrland, dam 2021
19:30 Trångfors IF - Notvikens IK DFF Uppskj. Boden Arena
Div 1 Norra Svealand, dam 2021
19:00 Kvarnsvedens IK - Täby FK Ljungbergsplanen
20:00 Västerås BK 30 - Rimbo IF Ringvallen 2 (konstgräs)
Div 1 Södra Svealand, dam 2021
19:30 IK Tun - IK Viljan Strängnäs Enstaberga IP
20:00 Segeltorps IF - Boo FF Segeltorps IP 1
20:00 Smedby AIS - Enskede IK PreZero Arena
20:00 Stuvsta IF - Stureby FF Stuvsta IP 1
20:00 Sätra SK - Tyresö FF Sätra BP 1
Div 1 Södra Götaland, dam 2021
19:00 Emmaboda IS - Nättraby GoIF Emmaboda IP 1
19:30 Trelleborgs FF - Hittarps IK Vångavallen, Trelleborg A-plan
P19 Allsvenskan Södra 2021
14:00 Malmö FF - Örgryte IS Fotboll Malmö Stadionområdet Hybridplanen
14:30 Östers IF - IFK Göteborg Värendsvallen
P19 Allsvenskan Norra 2021
17:00 Degerfors IF - IFK Norrköping FK Stora Valla
19:00 Hammarby IF FF - Täby FK Hammarby IP 1
P19 Div.1 2021 - Region 1 (Grupp 1)
19:00 Hässleholms IF - Lunds BK Österås IP B-plan
P17 Allsvenskan Södra 2021
13:00 Halmstads BK - Malmö FF Halmstad Arena P2
15:30 Kalmar FF - IF Elfsborg Gasten IP
P17 Allsvenskan Norra 2021
13:00 AIK FF - IK Sirius FK Skytteholms IP 1
13:00 Östersunds FK - IK Frej Täby FF Jämtkraft Arena B-plan
14:00 GIF Sundsvall - Bele Barkarby FF NP3 Arena
P17 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 2)
19:00 Hammarby TFF - Sunnersta AIF Hammarbyhöjdens BP 1
20:00 FC Djursholm - Enskede IK Djursholms IP 2
P17 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 1)
18:00 Karlbergs BK - IK Brage Stadshagens IP 1
18:30 IFK Mora FK - Sollentuna FK Prästholmens IP
P16 Nationell Grupp 1
13:00 BK Olympic - Malmö FF Lindängens IP, Malmö B-plan
P16 Nationell Grupp 4
15:00 IFK Visby - Hammarby IF FF Västerhejde IP
15:00 Segeltorps IF - Athletic FC Eskilstuna Segeltorps IP 1
19:00 Västerås SK FK - IFK Norrköping FK Rocklunda 10
P16 Nationell Grupp 5
16:00 IFK Stocksund - Vasalund IF Homecall Arena Danderyd 1
19:30 Karlslunds IF FK - Skyllbergs IK Karlslund Arena
P16 Nationell Grupp 6
19:00 Sollentuna FK - Falu BS FK Edsbergs Sportfält 3
F17 SM 2021 - Norra Norrland
19:00 Luleå SK - Piteå IF FF/DFF Hertsö IP
F17 SM 2021 - Norra Svealand
19:30 Enköpings SK UK - Djurgårdens IF FF Korsängen A Konstgräs
19:30 IFK Lidingö FK - IFK Stocksund Bosön 3
F17 SM 2021 - Mellersta Svealand
19:00 Gideonsbergs IF - IF Brommapojkarna Önsta IP A
F17 SM 2021 - Södra Svealand
20:00 Eskilstuna United DFF - Stuvsta IF Tunavallen
Träningsmatcher Elit, herr 2021
12:00 Varbergs BoIS FC - IF Elfsborg Varberg Energi Arena
13:00 IFK Göteborg - Bröndby Ullevi