Kontakta oss

Kansli

Daniel Svedberg, Hammarö

Kanslichef

Tel: 054-770 71 00
Mobil: 054-770 71 00
E-post: daniel.svedberg@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Personal, ekonomi, evenemangsutveckling, anläggning, IT-frågor.

Övrigt: Sekreterare, kassör

Jeanette Salomonsson, Kil

Kanslist

Tel: 054-770 71 01
Mobil: 054-770 71 04
E-post: support@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Administrativt support, Min Fotboll, Fogis, Föreningsuppgifter, Digitala domarersättningar

Övrigt: Arbetstid måndag-fredag 08.00-16.00

Fredrik Sandström, Karlstad

Konsulent

Tel: 054-770 71 02
Mobil: 054-770 71 02
E-post: fredrik.sandstrom@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Domare, Anläggning, Landslagets Fotbollsskola, Fair Play Throphy, material

Richard Morero, Fagerås

Konsulent

Tel: 054-770 71 03
Mobil: 070-466 91 31
E-post: richard.morero@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Ledarutbildning, Föreningsutveckling

Keith Öhman, Karlstad

Konsulent

Tel: 054-770 71 04
Mobil: 054-770 71 04
E-post: keith.ohman@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Tävlingsfrågor

Hampus Ueltzhöfer, Sunne

Konsulent

Tel: 054-770 71 06
E-post: hampus.vff@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Spelarutbildning

Styrelse

Pernilla Uddh, Karlstad

Ordförande VFF

Mobil: 073-275 49 90
E-post: pernilla.uddh71@gmail.com

Jonas Strömberg, Karlstad

Vice ordförande VFF

Mobil: 070-644 20 38
E-post: jonas.stromberg@varmlandsschakt.se

Ulrika Nilsson, Grums

Ledamot styrelsen

Mobil: 070-747 19 35
E-post: ulrika.nilsson@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Ordf. Disciplinkommittén

Håkan Lindh, Hagfors

Ledamot styrelsen

Mobil: 070-289 05 16
E-post: hakan.lindh73@gmail.com

Lars-Gösta Elofsson, Karlstad

Ledamot styrelsen

Mobil: 070-607 66 79
E-post: lars-gosta.elofsson@ifmetall.se

Sara Carlsson, Karlstad

Ledamot styrelsen

Mobil: 070-685 85 71
E-post: sara.carlsson8@gmail.com

Peter Palmqvist, Nora

Ledamot styrelsen

Mobil: 070-269 89 41
E-post: peter.palmqvist@degerforsif.se

Daniel Svedberg, Hammarö

Kanslichef, Adj. sekreterare

Tel: 054-770 71 00
Mobil: 054-770 71 00
E-post: daniel.svedberg@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Personal, ekonomi, evenemangsutveckling, anläggning, IT-frågor.

Övrigt: Sekreterare, kassör

HEDERSLEDAMÖTER Styrelsen

Annelie Larsson, Karlstad

Hedersordförande

Tel: 054-18 31 81
Mobil: 070-864 88 18
E-post: annelie.larsson@varmlandsff.se

Jan-Erik Weinebäck, Hammarö

Hedersledamot

Tel: 054-52 10 73
Mobil: 070-584 43 93
E-post: je.weineback@gmail.com

Anders Bademo, Karlstad

Hedersledamot

Tel: 054-57 81 34
Mobil: 070-228 16 20
E-post: anders.bademo@varmlandsff.se

Domarkommittén

Stefan Frimodig

Ordförande DK

Mobil: 0703-772099
E-post: stefan.frimodig@varmlandsff.se

Ansvarsområde: DI, DO

Leif Pettersson, Säffle

Ledamot DK

Tel: 0533-403 38
Mobil: 070-393 98 68
E-post: 053340338@telia.com

Ansvarsområde: Sekreterare, domarfortbildning Lilla VM, DO

Morgan Welin, Kristinehamn

Ledamot DK

Mobil: 070-634 92 06
E-post: morgan.welin@km.kongsberg.com

Ansvarsområde: Coach div. 4 & 5 domare, AD coach, DO, DI

Pehr-Axel Pettersson, Skoghall

Ledamot DK, DpK

Tel: 054-51 95 88
Mobil: 070-511 07 31
E-post: pehraxel.pettersson@telia.com

Ansvarsområde: Coach div. 6 domare, Ungdomsdomar ansv.

Kent Hallesson

Ledamot, DK

Tel: 0560-137 19
Mobil: 070-207 17 82

Ansvarsområde: Coach div. 6 herrar

Therese Björkman

Ledamot DK

Tel: 054864453
Mobil: 0738116390
E-post: bjorkman.therese@hotmail.com

Ansvarsområde: Coach damdomare

Robin Smedman

Ledare herrgruppen

Mobil: 070-396 86 46
E-post: robin@smedman.st

Ansvarsområde: Herrgruppen

Sofie Gustavsson

Ledare damgruppen

Mobil: 072-978 60 40
E-post: Sofie.gustavsson89@hotmail.com

Ansvarsområde: Damgruppen

Fredrik Carlsson

Ledare utbildningsgruppen

Mobil: 070-701 55 55
E-post: fredrik-calle.carlsson@tele2.com

Ansvarsområde: Utbildningsgruppen

Fredrik Sandström, Karlstad

Adjungerad

Tel: 054-770 71 02
Mobil: 054-770 71 04
E-post: fredrik.sandstrom@varmlandsff.se

Disciplinkommittén

Ulrika Nilsson, Grums

Vice ordförande VFF

Mobil: 070-747 19 35
E-post: ulrika.nilsson@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Ordf. Disciplinkommittén

Anders Haster, Skoghall

Ledamot DpK

Tel: 054-51 91 96
Mobil: 070-626 07 90
E-post: haster.anders@gmail.com

Pehr-Axel Pettersson, Skoghall

Ledamot DK, DpK

Tel: 054-51 95 88
Mobil: 070-511 07 31
E-post: pehraxel.pettersson@telia.com

Sven-Arne Arvidsson, Charlottenberg

Ledamot DpK

Tel: 0571-204 39
Mobil: 070-345 96 73
E-post: sa.arvidsson@hotmail.se

Anders Bademo, Karlstad

Ledamot DpK

Mobil: 070-228 16 20
E-post: anders.bademo@karlstad.se

Susanne Falkmar, Karlstad

Ledamot DpK

Mobil: 070-240 20 91
E-post: susanne.falkmar@hotmail.com

Henrik Nilsson

Ungdomskommittén

Carl Ljungberg, Degerfors

Ledamot

Mobil: 076-849 68 03
E-post: carl.ljungberg.degen@gmail.com

Isak Lindell, Forshaga

Ledamot

Mobil: 072-362 02 69
E-post: lindell.isac@gmail.com

Gráinne Högfeldt, Torsby

Ledamot

Mobil: 070-288 78 61
E-post: 0510grho@edu.torsby.se

Nimco Abdulkader, Karlskoga

Ledamot

Mobil: 073-633 64 54

Nova Rosengren, Karlstad

Ledamot

Mobil: 073-064 02 15
E-post: nova.rosengren@icloud.com

Sebastian Andersson, Karlskoga

Ledamot

E-post: Sebban05@outlook.com

Sondre Fransson, Charlottenberg

Ledamot

Mobil: 073-262 78 74

Tindra Edman, Karlstad

Ledamot

Mobil: 072-578 22 66
E-post: staen001@edu.karlstad.se

Anneli Bergdal, Storfors

Ansvarig från Utvecklingskommittén

Mobil: 070-382 15 27
E-post: anneli.bergdahl@svenskfotboll.se

Sara Carlsson, Karlstad

Ansvarig från Styrelsen

Mobil: 070-685 85 71
E-post: sara.carlsson8@gmail.com

Tävlingskommittén

Bo Bakken, Karlstad

Ordf. Tävlingskommittén

Tel: 054-86 02 22
Mobil: 070-228 02 22
E-post: bo.bakken@varmlandsff.se

Helena Wallner, Karlstad

Ledamot TK

Tel: 054-53 12 29
Mobil: 070-686 07 17
E-post: helena.wallner@aventics.com

Ansvarsområde: Arrangemang

Madeleine Engström, Fjugesta

Ledamot TK

Mobil: 070-266 61 87
E-post: maddo_50@hotmail.com

Ansvarsområde: Arrangemang, Lilla VM

Raimon Strömberg, Karlstad

Ledamot TK

Mobil: 070-513 28 18
E-post: raimonstrmberg@gmail.com

Janne Jansson, Arvika

Ledamot TK

Mobil: 070-573 40 16
E-post: jannejansson@live.se

Roger Carlsson, Karlstad

Ledamot TK

Mobil: 070-630 73 32
E-post: roger.carlsson@svenskcater.se

Susanne Zettergren, Kristinehamn

Ledamot TK

Tel: 0550-127 01
Mobil: 070-555 47 01
E-post: susanne.m.zettergren@telia.com

Ansvarsområde: Hallvärmländskan

Tom Erlandsson, Karlstad

Ledamot TK

Mobil: 070-517 18 60
E-post: tom.erlandsson@varmlandsff.se

Keith Öhman, Karlstad

Adjungerad

Tel: 054-770 71 04
Mobil: 054-770 71 04
E-post: keith.ohman@varmlandsff.se

Utvecklingskommittén

Lars Lööv, Hammarö

Ledamot UK

Tel: 070-643 55 42
E-post: looven65@hotmail.com

Henrik Hermansson, Karlstad

Ledamot UK

Mobil: 073-334 24 04
E-post: henrik.hermansson@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Futsal

Håkan Werme, Karlstad

Ledamot UK

Mobil: 070-510 66 24
E-post: werme.hakan@gmail.com

Ansvarsområde: Ledarutbildning

Krister Engström, Torsby

Ledamot UK

Tel: 070-510 56 26
E-post: krister.engstrom@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Spelarutbildning

Anneli Bergdahl, Storfors

Ledamot UK

Mobil: 070-382 15 27
E-post: annelie.bergdahl@svenskfotboll.se

Karolina Lindgren, Karlstad

Ledamot UK

Mobil: 073-963 49 11
E-post: karolinalindgren@hotmail.com

Adi Šahdomerović Svärd, Karlstad

Ledamot UK

Mobil: 010-476 47 07
E-post: adi.sah.svard@rfsisu.se

Richard Morero, Kil

Adjungerad

Tel: 054-770 71 03
Mobil: 070-466 91 31
E-post: richard.morero@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Utbildning/Föreningsutveckling

Hampus Ueltzhöfer, Karlstad

Adjungerad

Mobil: 076-114 98 20
E-post: hampus.vff@varmlandsff.se

Valberedning

Thomas Karlsson, Karlskoga

Ordförande Valberedningen

Mobil: 073-446 34 03
E-post: bovall67@gmail.com

Ansvarsområde: Styrelsen

Anders Haster, Skoghall

Ledamot

Mobil: 070-626 07 90
E-post: haster.anders@gmail.com

Ansvarsområde: Öst

Susanne Grip Åsman, Brunskog

Ledamot

Mobil: 073-038 91 92
E-post: susanne.grip.asman@liv.se

Ansvarsområde: Väst

Peter Nord, Munkfors

Ledamot

Mobil: 076-208 52 75
E-post: kansli@ifkmunkfors.se

Ansvarsområde: Norr

Annica Lückner

Ledamot

Ansvarsområde: Syd