Godkända instruktörer

Följande instruktörer är behöriga att hålla i Tränarutbildning

Tränarutbildning C:

Krister Engström, Torsby, 070-510 56 26
krister.engstrom@varmlandsff.se

Camilla Nyman, Torsby, 070-837 12 96
camilla.nyman@torsby.se

Lars Lööv, Skoghall, 070-643 55 42,
looven65@hotmail.com

Per-Johan Karlsson, Karlstad
karlssonpj73@gmail.com

Jonas Malm, Karlstad, 070-236 34 84,
malm.jonas@hotmail.com

Ulrika Sandahl, Hammarö, 070-334 65 41,
ullesandahl@gmail.com

Håkan Werme, Karlstad, 070-510 66 24,
werme.hakan@gmail.com

Stefan Persson, Sunne, 073-027 71 27
stefan.persson@sunne.se

Ulrika Thalin, Sunne, 076-768 88 80
ulrikathalin@msn.com

Ulrika Olsson, Säffle, 070-267 47 21
ulols72@gmail.com

Karolina Lindgren, Karlstad, 073-963 49 11
karolinalindgren@hotmail.com

Mikael Holgersson, Arvika, 070-551 91 21
mikael.holgersson@arvikafotboll.com

Jonas Gustafsson, Arvika, 070-383 01 56
jonas.gustafsson2@karlstad.se

Sara Carlsson, Karlstad, 070-685 85 71
sara.carlsson8@gmail.com

Linda Boberg, Karlskoga, 070-485 65 15
lindab76@live.se

Hampus Ueltzhöfer, Karlstad, 054-770 71 06
hampus.vff@varmlandsff.se

Elias Levi, Kristinehamn, 070-621 24 67
elias.levi98@gmail.com

Markus Moberg, Karlstad
markus@fbkfotboll.com

Richard Morero, Kil, 054-770 71 03
richard.morero@varmlandsff.se

Tränarutbildning B Ungdom

Håkan Werme, Karlstad

Krister Engström, Torsby

Jonas Malm, Karlstad

Per-Johan Karlsson, Karlstad

Camilla Nyman, Torsby

Stefan Persson, Sunne

Martin Åström, Karlstad

Lars Lööv, Hammarö

Linda Boberg, Karlskoga

Ulrika Olsson, Säffle

Jonas Gustafsson, Arvika

Henrik Arneng, Karlstad

Mikael Persson, Karlstad

Hampus Ueltzhöfer, Karlstad

Richard Morero, Kil

Målvaktstränarutbildning:
Är du intresserad av målvaktstränarutbildning? Kontakta VFF:s kansli, richard.morero@varmlandsff.se