Matcher idag - Västergötlands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2020-08-11
Tid Match Resultat Anläggning
Herrar, Div 4 Norra
19:00 Ardala GoIF - Åsarp-Trädet FK Ardala IP A
Herrar, Div 5 Västra
19:00 Halvorstorps IS - Trässbergs BK Halvorstorps IP A
Herrar, Div 5 Mellersta
19:00 Grolanda/Floby - Rångedala IK Ekvallen A
Herrar, Utveckling Elit Södra
19:00 Sandareds IF - Fristad/Sparsör/Borgstena Sandevi A-plan
Herrar, Utveckling A Östra
19:00 Fagersanna IF - Tibro AIK FK Fagervi IP A-plan
19:00 Fröjereds IF - Falköpings FK Fröjevi A
Herrar, Utveckling A Mellersta
19:00 Syrianska FK Lidköping A - Götene/Kinne Vedum Stenportsplan
Herrar, Utveckling A Södra
19:00 Mariedals IK - Kinna IF Kransmossens IP, Konstgräs 1
Herrar, Utveckling B Skövde
19:00 Vreten A/Värsås U 2 - Norra Fågelås IF Björkvallen, Vreten A-plan
Herrar, Utveckling B Skara
19:00 Jung/Kvänum 10 IF - Edsvära-Norra Vånga FF Jungavallen 1
Herrar, Utveckling B Lidköping
19:00 Kållandsö GoIF - Järpås IS Hagavallen, Kållandsö A-plan
19:00 Mellby IK - Trollekis Såtavallen
Herrar, Utveckling B Vårgårda
19:00 Stora Mellby/Sollebrunn - Annelunds IF Brynet
19:00 Östadkulle SK - Herrljunga SK FK Lenavallen A-plan
Herrar, Utveckling B Ulricehamn
19:00 Hössna/Timmele - Tvärred-Vegby FC Idrottsparken A, Timmele
Damer, Div 2 Norra Götaland
19:00 Sils IF - Vinninga AIF Silbohof A-plan
Damer, Utveckling Västergötland
19:00 Åsarp-Trädet /Redväg (9:9) - Wargöns IK Arena Vallensås
Pojkar, Div 2 Norra
19:00 Vara SK - Lidköpings FK Torsvallen A-plan
Pojkar, Div 2 Södra
19:30 Mariedals IK - Fristad/Sparsör/Borgstena Kransmossens IP, Konstgräs 1
Pojkar, Div 7 Norra
18:00 Tymer/Lerdala - Axvalls IF Timmersdala B
Pojkar, Div 8 Norra
18:00 Lidköpings FK Svart - IFK Falköping FF Ågårdsvallen B
Pojkar, Div 8 Södra
18:30 IFK Örby - Sjömarken/Sandared Örby IP A
Pojkar, Div 8 Lidköping
18:00 Örslösa-Söne IK - Vedums AIS Sönevallen
Pojkar Div 9 Mariestad
19:00 Jula BK - IF Weimer Lyrestad Ullervads IP
Pojkar Div 12 Lidköping
18:15 Vedums AIS - Tomtens IF Nordvalla C-plan
Pojkar Div 12 Borås
18:00 Sandhult/Bredared - Sandareds IF Thåängen A
Pojkar Div 13 Skövde
18:00 Tibro AIK FK Gul - Våmbs IF Grön Sportparken B
Pojkar Div 13 Bollebygd
18:00 Sandhult/Bredared - Sjömarkens IF Grön Hagavallen, Bredared
Flickor, Div 4 Norra
18:30 Skövde KIK - Axvalls IF Karstorp Nedre
Flickor, Div 5 Mariestad
19:00 Våmbs IF - Hörnebo SK Claesborgs A-plan
Flickor, Div 5 Vara
18:30 Mellby IK - Halvorstorp/Trollhättans FK Mörkgrå Mellbyvallen
Flickor, Div 5 Ulricehamn
18:30 Limmareds IF - Hössna/Timmele Glasvallen B-plan
18:45 Grimsås/Dalstorp - Toarpsalliansen Svart G Grimsborg A-plan
Flickor Div 8 Ulricehamn
18:00 Gånghester/Målsryd - Sexdrega/Hillared Engvallen
Herrar, Träningsmatcher
19:00 Borgunda IK - FC Skövde Biksborg, A-plan
19:00 Norra Härene BK U-lag - Örslösa-Söne IK U Bronäsvallen A
Damer, Träningsmatcher
19:00 IF Elfsborg A Dam - Vänersborgs FK Borås Arena