Matcher idag - Värmlands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2018-08-18
Tid Match Resultat Anläggning
Div 2 Norra Götaland, herrar
16:00 Karlstad BK - Skoftebyns IF Våxnäs IP
Div 3 Västra Svealand, herrar
13:00 Hertzöga BK - Säffle FF 1 - 2 Ilanda IP A-plan
13:00 SK Sifhälla - Adolfsbergs IK 1 - 1 Sporthälla IP A-plan
15:00 IFK Ölme - Arboga Södra IF 2 - 0 Ölme IP A-plan
U17 Div.1 Norra Götaland
14:00 FBK Karlstad - Lidköpings FK 1 - 1 Örsholmens IP
Sharpfyran (div 4 herrar)
14:00 KB Karlskoga - Forshaga IF 1 - 1 Nobelstadion
14:00 Strömtorps IK - Kils AIK 2 - 1 Strömtorps IP
15:00 IFK Sunne - FBK Karlstad 2 2 - 1 Kolsvik
15:00 Västanviks AIF - IK Arvika Fotboll 2 - 2 Granevik
Skandiamäklarfemman (div 5 östra herrar)
16:00 Hammarö FK - IFK Munkfors Mörmons IP
16:00 IF Nyedshov - IFK Skoghall Molkoms IP
SEB-femman (div 5 västra herrar)
14:00 IFK Velen - Ämterviks FF Leksbråten
16:00 Töcksfors IF - Gillberga FF Hagavallen
Div 6 östra herrar
14:00 Alkvetterns IK - IFK Heden 1 - 0 Alkvetterns IP
15:00 Filipstads FF - Immetorp BK 2 1 - 0 Kalhyttan A-plan
Div 7 södra herrar
14:00 Norrstrands IF 2 - Borgviks IF 4 - 2 ICA Maxi Välsviken Arena A-plan
Div 2 Västra Svealand damer
14:00 Ornäs BK - Nora BK 2 - 0 Ornäs IP
14:00 Smedjebackens FK - Villastadens IF 6 - 2 Herosvallen
16:00 Hertzöga BK - Säffle FF Ilanda IP A-plan
Avistrean (div 3 damer)
14:00 Bråtens IK - Lysviks IF 1 - 5 Bråtenvallen
14:00 Råtorps IK - Hertzöga BK 2 2 - 0 Råtorpsvallen
Div 4 Värmland damer
15:00 Torsby IF 2 - Degerfors IF Ungdom Björnevi
E & Y-femman (div 5 damer)
15:00 Gunnarskog IK - Säffle FF 2 1 - 6 Gunnevi
P 16-17 östra
12:00 KB Karlskoga FF - SK Sifhälla/Säffle FF 1 - 3 KEMAB Arena
P 16-17 västra
15:00 Eda United - IFK Skoghall 2 - 6 Åsvallen
15:00 Forshaga IF - IFK Sunne Fotboll 0 - 7 Ängevi IP
P 15 div 1
10:00 Karlstads BK - Carlstad United BK Våxnäs IP
P 15 div 2
10:00 Säffle FF/SK Sifhälla - IFK Skoghall 4 - 4 Sporthälla IP
P 14 div 1
13:00 IK Arvika Fotboll 1 - IFK Skoghall 1 Lingonvallen
P 14 div 2 blå
16:00 KB Karlskoga blå - Degerfors IF Ungdom röd Kanalplan
P 14 div 2 vit
13:00 Forshaga IF - Karlstads BK röd 0 - 5 Ängevi IP
15:00 Ämterviks FF/IFK Sunne - IK Vikings FK Lövviksvallen
P 13 div 1
12:00 Ulvsby IF - FBK Karlstad 1 2 - 2 Ulvsby IP
P 13 div 2 blå
11:00 Storfors FF - KB Karlskoga 2 - 6 Rönningen
14:00 Lesjöfors IF - IFK Ölme 1 - 2 Stålvallen
P 13 div 2 vit
13:00 Kils AIK - Norrstrands IF vit Sannerudsvallen
P 13 div 2 svart
10:00 Norrstrands IF röd - FBK Karlstad 2 Uppskj. ICA Maxi Välsviken Arena
P 13 div 2 röd
14:00 Töcksfors IF - Årjängs IF 4 - 0 Hagavallen
15:00 IK Arvika Fotboll - IF Viken 3 - 3 Lingonvallen
P 12 blå
11:00 IFK Kristinehamn blå - Degerfors IF Ungdom Björkvallen
16:00 Norrstrands IF röd - Karlstads BK blå ICA Maxi Välsviken Arena
P 12 grön
11:00 KB Karlskoga vit - KIF Kronoparken Kanalplan
P 12 gul
09:30 Karlstads BK vit - IK Arvika Fotboll 4 Våxnäs IP
11:00 Grums IK röd - IFK Ölme Grönberg
11:00 Hammarö FK nord - Nor/Edsvalla Mörmons IP
P 12 röd
11:00 Forshaga IF nord - IK Arvika Fotboll 1 Ängevi IP
16:00 Råda IK - Norrstrands IF blå Råda IP
P 12 vit
14:30 FBK Karlstad 5 - Säffle FF/SK Sifhälla 1 Örsholmens IP
P 12 svart
12:00 Årjängs IF - Torsby/Västanvik vit Tingevi
12:30 Klässbols SK svart - Gunnarskog IK Linnevi IP
F 15 div 2
11:00 Hertzöga BK - Årjängs IF Ilanda IP
15:30 QBIK - IF Kil Västerstrands IP
F 14 östra
10:00 IFK Skoghall DF 2 - Slottsbrons IF vit 5 - 5 Lunnevi IP
F 13 röd
11:00 Östra Deje IK - Rävåsens IK Karlskoga 2 - 7 Tallmovallen
F 13 blå
11:00 Klässbols SK - Årjängs IF Linnevi IP
12:00 Mallbackens IF - Västanviks AIF/Torsby IF 4 - 4 Strandvallen, Mallbacken
12:30 Töcksfors IF - Älgå SK Hagavallen
F 13 vit
11:00 IK Arvika Fotboll 2 - Deje IK 3 - 2 Lingonvallen
16:00 Norrstrands IF röd - Säffle FF/SK Sifhälla ICA Maxi Välsviken Arena
F 12 röd
12:00 Mallbackens IF Sunne vit - SK Sifhälla/Säffle FF Fryxellska skolan
P 11 blå
12:00 Lesjöfors IF - KB Karlskoga blå Stålvallen
P 11 gul
11:00 Hammarö FK öst - IFK Kristinehamn blå Mörmons IP
P 11 grön
11:00 Råda IK gul - Forshaga IF nord Råda IP
P 11 röd
10:30 Kils AIK vit - Norrstrands IF röd Sannerudsvallen
P 11 vit
11:00 Töcksfors IF - IF Örnen Hagavallen
P 10 grön
14:00 Klässbols SK - Sommarro IF Linnevi IP
P 10 gul
12:00 Deje IK - Hertzöga BK vit Älvkroksvallen
13:30 Forshaga IF nord - Norrstrands IF vit Ängevi IP
P 10 röd
10:00 FBK Karlstad 4 - Hertzöga BK grön Örsholmens IP
11:00 Edsvalla/Nor - Kils AIK Edsvallen
P 10 vit
11:00 IK Arvika Fotboll 3 - Hillringsbergs IF Solviksvallen
F 11 röd
10:00 Östra Deje IK - QBIK röd Tallmovallen
F 11 vit
10:30 IFK Skoghall DF 3 - Slottsbrons IF Lunnevi IP
F 10 röd
14:00 QBIK vit - Norrstrands IF vit Västerstrands IP
15:00 Hertzöga BK gul - SK Sifhälla/Säffle FF röd Ilanda IP
F 10 vit
11:00 Klässbols SK - Edsvalla/Nor Linnevi IP
11:00 Slottsbrons IF - IK Arvika Fotboll röd Strandvallen, Slottsbron
P 9 blå
10:00 IK Arvika Fotboll 1 - IK Arvika Fotboll 3 Hagavallen
10:00 IK Arvika Fotboll 2 - Årjängs IF svart Hagavallen
11:00 Töcksfors IF röd - Karlanda IF Hagavallen
11:00 Årjängs IF svart - IK Arvika Fotboll 1 Hagavallen
12:00 IK Arvika Fotboll 3 - Koppom/Köla Hagavallen
12:00 Töcksfors IF vit - IK Arvika Fotboll 2 Hagavallen
13:00 Karlanda IF - Årjängs IF gul Hagavallen
13:00 Töcksfors IF röd - Koppom/Köla Hagavallen
14:00 Årjängs IF gul - Töcksfors IF vit Hagavallen
P 8 röd
10:00 Forshaga IF syd - IFK Skoghall grön Mörmons IP
10:00 Hammarö FK väst - IFK Skoghall blå Mörmons IP
11:00 FBK Karlstad 4 - Forshaga IF nord Mörmons IP
11:00 Hammarö FK syd - Edsvalla/Nor Mörmons IP
11:00 IFK Skoghall vit - Hertzöga BK brun Mörmons IP
12:00 Forshaga IF nord - Hammarö FK väst Mörmons IP
12:00 Hertzöga BK vit - IFK Skoghall vit Mörmons IP
12:00 IFK Skoghall blå - Forshaga IF syd Mörmons IP
13:00 Edsvalla/Nor - Hertzöga BK brun Mörmons IP
13:00 Hammarö FK syd - FBK Karlstad 4 Mörmons IP
13:00 IFK Skoghall grön - Hertzöga BK vit Mörmons IP
F 8 blå
10:00 Norrstrands IF röd - Bråtens IK vit ICA Maxi Välsviken Arena
10:00 Norrstrands IF vit - QBIK vit ICA Maxi Välsviken Arena
11:00 QBIK blå - Rävåsens IK Karlskoga ICA Maxi Välsviken Arena
11:00 QBIK vit - Skattkärrs IF röd ICA Maxi Välsviken Arena
12:00 Bråtens IK vit - Norrstrands IF vit ICA Maxi Välsviken Arena
12:00 Norrstrands IF röd - QBIK blå ICA Maxi Välsviken Arena
13:00 Rävåsens IK Karlskoga - Skattkärrs IF röd ICA Maxi Välsviken Arena
Lilla VM pojkar
11:00 IK Arvika Fotboll - FBK Karlstad 1 - 3 Baggängens IP
11:00 Norrstrands IF - Karlstads BK 1 - 5 KEMAB Arena
15:30 Karlstads BK - FBK Karlstad 0 - 1 Kilsta IP A-plan
15:30 Norrstrands IF - IK Arvika Fotboll 4 - 2 Baggängens IP
Lilla VM flickor
09:00 Hertzöga BK - Rävåsens IK Karlskoga 1 - 3 Baggängens IP
09:00 Mallbackens IF Sunne - IFK Skoghall DF 1 - 3 KEMAB Arena
13:30 IFK Skoghall DF - Rävåsens IK Karlskoga 1 - 6 Kilsta IP A-plan
13:30 Mallbackens IF Sunne - Hertzöga BK 2 - 7 Baggängens IP