Matcher idag - Värmlands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2019-08-23
Tid Match Resultat Anläggning
P15 Regional Västra
18:00 Karlstads BK (P15) - Norrstrands IF (P15) Våxnäs IP
Div 4 Värmland herrar
18:45 Forshaga IF - KB Karlskoga Ängevi A-plan
18:45 Töcksfors IF - IFK Ås Hagavallen
Div 5 östra herrar
18:30 Immetorps BK - Nordmarks IF Källmossen
18:45 IFK Skoghall - Villastadens IF Mörmons IP
19:00 Filipstads FF - IFK Munkfors Kalhyttan A-plan
Div 5 västra herrar
19:00 Norrstrands IF - SK Sifhälla 2 ICA Maxi Välsviken Arena A-plan
19:00 Rottneros IK - IF Örnen Ekebyvallen
19:00 Årjängs IF - Hertzöga BK 2 Tingevi A-plan
Div 6 norra herrar
18:30 Bäckalunds IF - IFK Sunne U Granevi A-plan
18:30 Rinns AIK - Sörby IK Rinnevi
18:30 Västanviks AIF 2 - IFK Edebäck-Uddeholm Granevik
19:00 Ekshärads BK - Gunnarskog/Bortan Höökborgen
Div 6 västra herrar
18:30 Grums IK 2 - Gillberga FF Idrottsparken
18:30 Värmlandsbro SK - Slottsbrons IF Brovallen, Värmlandsbro A-plan
Div 7 östra herrar
19:00 Åtorps IF 2 - Granbergsdals IF Åvallen
Div 7 norra herrar
19:00 IS Emtarna - Torsby IF U Prästbols IP
19:00 Nykroppa AIK - Fensbols IF Hammarvallen, Nykroppa
Div 7 västra herrar
18:45 Åmotfors IF - Mangskogs SK Forsvallen, Åmotfors
19:00 Fiskeviks IF 2 - Silleruds IF Sjövallen
19:00 Koppom/Köla - IK Arvika Fotboll U Gillevi
Div 3 Värmland damer
19:00 Torsby IF 2 - Eda IF Björnevi
Div 4 östra damer
18:45 Östra Deje IK - Filipstads FF Tallmovallen
19:00 Råda IK - QBIK U Råda IP
P 17-18 grundserie
19:00 FBK Karlstad - Hertzöga BK Örsholmens IP
19:00 Forshaga IF - IFK Skoghall Ängevi IP
19:00 IK Vikings FK - Storfors FF Hagforsvallen
P 13 blå
18:00 Bråtens IK - Degerfors IF Ungdom röd Bråtenvallen
P 13 grön
18:30 IFK Skoghall 1 - FBK Karlstad 3 Mörmons IP
P 13 röd
18:30 Grums IK FK - Årjängs IF Grönberg
P 12 blå
18:30 Ekshärads BK - Kils AIK Aurénaborgen
P 12 gul
18:00 KB Karlskoga FF gul - Degerfors IF Ungdom vit Kanalplan
P 12 grön
18:00 Nor/Edsvalla - Råtorps IK Älvenäsvallen
18:30 SK Sifhälla/Säffle FF blå - Råtorps IK Höglunda
F 14 div 1
18:30 Mallbackens IF Sunne - Råtorps IK Strandvallen, Mallbacken
19:00 Hertzöga BK gul - Årjängs IF Ilanda IP
F 13 blå
19:00 Skattkärrs IF - Norrstrands IF Caland Arena
F 12 gul
19:00 Hertzöga BK grön - Eda United Ilanda IP
P 11 grön
18:00 Degerfors IF Ungdom röd - Åtorps IF Stora Valla
P 10 lila
18:30 Hammarö FK väst - FBK Karlstad 7 Mörmons IP
F 11 grön
18:30 IFK Skoghall DF blå - Jössefors IK Lunnevi IP
F 10 röd
18:30 Edsvalla/Nor - Deje IK Edsvallen
F 10 svart
18:30 Säffle FF/SK Sifhälla - Slottsbrons IF Höglunda