Kontakta oss

Kansli

Daniel Svedberg, Hammarö

Kanslichef

Tel: 054-770 71 00
Mobil: 054-770 71 00
E-post: daniel.svedberg@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Personal, ekonomi, evenemangsutveckling, anläggning, IT-frågor.

Övrigt: Sekreterare, kassör

Jeanette Salomonsson, Kil

Kanslist

Tel: 054-770 71 01
E-post: support@varmlandsff.se

Övrigt: Arbetstid måndag-fredag 08.00-12.00

Fredrik Sandström, Karlstad

Konsulent

Tel: 054-770 71 02
Mobil: 054-770 71 02
E-post: fredrik.sandstrom@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Domare, Anläggning, Landslagets Fotbollsskola, Fair Play Throphy, material

Richard Morero, Karlstad

Konsulent

Tel: 054-770 71 03
Mobil: 070-466 91 31
E-post: richard.morero@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Ledarutbildning, Föreningsutveckling

Keith Öhman, Karlstad

Konsulent

Tel: 054-770 71 04
Mobil: 054-770 71 04
E-post: keith.ohman@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Tävlingsfrågor

Svante Bernhard, Karlstad

Kanslist

Tel: 054-770 71 05
Mobil: 054-770 71 05
E-post: svante.bernhard@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Matchrapporter, föreningsuppgifter, resultatservice.

Hampus Ueltzhöfer, Sunne

Konsulent

Tel: 054-770 71 06
E-post: hampus.vff@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Spelarutbildning

Övrigt: Ej kontor i Idrottens Hus

Styrelse

Jörgen Nordmarker, Säffle

Ordförande VFF

Mobil: 070-592 58 94
E-post: j.nordmarker@gmail.com

Ulrika Nilsson, Grums

Vice ordförande VFF

Mobil: 070-747 19 35
E-post: ulrika.nilsson@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Ordf. Disciplinkommittén

Jonas Strömberg, Karlstad

Ledamot styrelsen

Mobil: 073-337 58 72
E-post: jonas.stromberg@varmlandsschakt.se

Camilla Nyman, Torsby

Ledamot styrelsen

Mobil: 070-837 12 96
E-post: camilla.nyman@torsby.se

Niclas Edlund, Karlstad

Ledamot styrelsen

Mobil: 070-636 87 21
E-post: niclas.edlund@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Marknadsgruppen

Daniel Svedberg, Hammarö

Kanslichef, Adj. sekreterare

Tel: 054-770 71 00
Mobil: 054-770 71 00
E-post: daniel.svedberg@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Personal, ekonomi, evenemangsutveckling, anläggning, IT-frågor.

Övrigt: Sekreterare, kassör

HEDERSLEDAMÖTER Styrelsen

Annelie Larsson, Karlstad

Hedersordförande

Tel: 054-18 31 81
Mobil: 070-864 88 18
E-post: annelie.larsson@varmlandsff.se

Jan-Erik Weinebäck, Hammarö

Hedersledamot

Tel: 054-52 10 73
Mobil: 070-584 43 93
E-post: je.weineback@gmail.com

Anders Bademo, Karlstad

Hedersledamot

Tel: 054-57 81 34
Mobil: 070-228 16 20
E-post: anders.bademo@varmlandsff.se

Domarkommittén

Leif Pettersson, Säffle

Ledamot DK

Tel: 0533-403 38
Mobil: 070-393 98 68
E-post: 053340338@telia.com

Ansvarsområde: Sekreterare, domarfortbildning Lilla VM, DO

Morgan Welin, Kristinehamn

Ledamot DK

Mobil: 070-634 92 06
E-post: morgan.welin@km.kongsberg.com

Ansvarsområde: Coach div. 4 & 5 domare, AD coach, DO, DI

Pehr-Axel Pettersson, Skoghall

Ledamot DK, DpK

Tel: 054-51 95 88
Mobil: 070-511 07 31
E-post: pehraxel.pettersson@telia.com

Ansvarsområde: Coach div. 6 domare, Ungdomsdomar ansv.

Fredrik Sandström, Karlstad

Konsulent VFF:s kansli

Tel: 054-770 71 02
Mobil: 054-770 71 02
E-post: fredrik.sandstrom@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Domarfrågor, tillsättning, utbildning, FK, Distriktsansvarig Landslagets Fotbollsskola, Fair Play Throphy, Material förvaltare

Niklas Jensen

Ledamot, DK

Mobil: 070-443 64 07
E-post: niklas.jensen@live.se

Ansvarsområde: Rekryteringsansv. DI, Futsal

Kent Hallesson

Ledamot, DK

Tel: 0560-137 19
Mobil: 070-207 17 82

Ansvarsområde: Coach div. 6 herrar

Therese Björkman

Ledamot DK

Tel: 054864453
Mobil: 0738116390
E-post: bjorkman.therese@hotmail.com

Ansvarsområde: Coach damdomare

Disciplinkommittén

Ulrika Nilsson, Grums

Vice ordförande VFF

Mobil: 070-747 19 35
E-post: ulrika.nilsson@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Ordf. Disciplinkommittén

Anders Haster, Skoghall

Ledamot DpK

Tel: 054-51 91 96
Mobil: 070-626 07 90
E-post: haster.anders@gmail.com

Pehr-Axel Pettersson, Skoghall

Ledamot DK, DpK

Tel: 054-51 95 88
Mobil: 070-511 07 31

Sven-Arne Arvidsson, Charlottenberg

Ledamot DpK

Tel: 0571-204 39
Mobil: 070-345 96 73
E-post: sa.arvidsson@hotmail.se

Anders Bademo, Karlstad

Ledamot DpK

Mobil: 070-228 16 20
E-post: anders.bademo@karlstad.se

Susanne Falkmar, Karlstad

Ledamot DpK

Mobil: 070-240 20 91
E-post: susanne.falkmar@hotmail.com

Henrik Nilsson

Marknadsgruppen

Niclas Edlund

Ledamot

E-post: niklas.edlund@varmlandsff.se

Eije Larsson, Karlstad

Ledamot

E-post: eije.larsson@varmlandsff.se

Daniel Svedberg, Hammarö

Kanslichef

Tel: 054-770 71 00
Mobil: 054-771 70 00
E-post: daniel.svedberg@varmlandsff.se

Tävlingskommittén

Bo Bakken, Karlstad

Ordf. Tävlingskommittén

Tel: 054-86 02 22
Mobil: 070-228 02 22
E-post: bo.bakken@varmlandsff.se

Helena Wallner

Ledamot TK

Tel: 054-53 12 29
Mobil: 070-686 07 17
E-post: helena.wallner@aventics.com

Ansvarsområde: Arrangemang

Madeleine Engström, Fjugesta

Ledamot TK

Mobil: 070-266 61 87
E-post: maddo_50@hotmail.com

Ansvarsområde: Arrangemang, Lilla VM

Raimon Strömberg, Karlstad

Ledamot TK

Mobil: 070-513 28 18
E-post: raimonstrmberg@gmail.com

Robin Smedman, Arvika

Ledamot TK

Mobil: 070-396 86 46
E-post: robin.smedman@creminternational.com

Susanne Zettergren, Kristinehamn

Ledamot TK

Tel: 0550-127 01
Mobil: 070-555 47 01
E-post: susanne.m.zettergren@telia.com

Tom Erlandsson, Karlstad

Ledamot TK

Mobil: 070-517 18 60
E-post: tom.erlandsson@varmlandsff.se

Keith Öhman, Karlstad

Adjungerad

Tel: 054-770 71 04
Mobil: 054-770 71 04
E-post: keith.ohman@varmlandsff.se

Utvecklingskommittén

Lars Lööv, Hammarö

Ledamot styrelsen

Tel: 070-643 55 42
E-post: looven65@hotmail.com

Ansvarsområde: Ordf. Utvecklingskommittén

Henrik Hermansson, Karlstad

Ledamot UK

Mobil: 073-334 24 04
E-post: henrik.hermansson@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Futsal

Håkan Werme, Karlstad

Ledamot UK

Mobil: 070-510 66 24
E-post: hakan.werme@karlstad.se

Ansvarsområde: Ledarutbildning

Krister Engström, Torsby

Ledamot TK

Tel: 070-510 56 26
E-post: krister.engstrom@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Spelarutbildning

Jonas Gradin, Karlstad

Ledamot UK

Peter Stevenson, Kristinehamn

Adjungerad

Mobil: 010-476 47 16
E-post: peter.stevenson@sisuidrottsutbildarna.se

Richard Morero, Karlstad

Adjungerad

Tel: 054-770 71 03
E-post: richard.morero@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Utbildning/Föreningsutveckling

Valberedning

Lena Bergfeldt, Molkom

Ordförande Valberedningen

Tel: 0553-106 97
Mobil: 072-221 86 29
E-post: lm.bergfelt@gmail.com

Ansvarsområde: Styrelsen

Thomas Karlsson, Karlskoga

Ledamot

Mobil: 073-446 34 03
E-post: bovall67@gmail.com

Ansvarsområde: Öst

Kristina Svensson, Sunne

Ledamot

Mobil: 070-611 56 93
E-post: kristina.svensson@torsby.se

Ansvarsområde: Norr

Mårten Karlsson, Årjäng

Ledamot

Tel: 0573-122 84
Mobil: 070-559 22 84
E-post: arjangs.if@telia.com

Ansvarsområde: Väst

Jessica Borr, Karlstad

Ledamot

Mobil: 070-541 12 49
E-post: jessica.borr@bredband2.com

Ansvarsområde: Syd