Kontakta oss

Kansli, e-postadr: förnamn.efternamn@varmlandsff.se

Daniel Svedberg, Hammarö

Kanslichef

Tel: 054-770 71 00
Mobil: 054-770 71 00
E-post: daniel.svedberg@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Personal, ekonomi, evenemangsutveckling, IT-frågor.

Övrigt: Sekreterare, kassör

Keith Öhman, Karlstad

Konsulent

Tel: 054-770 71 04
Mobil: 054-770 71 04
E-post: keith.ohman@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Tävlingsfrågor

Fredrik Sandström, Karlstad

Konsulent

Tel: 054-770 71 02
Mobil: 054-770 71 02
E-post: fredrik.sandstrom@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Domare, FK, Landslagets Fotbollsskola, Fair Play Throphy, material

Svante Bernhard, Karlstad

Kanslist

Tel: 054-770 71 05
Mobil: 054-770 71 05
E-post: svante.bernhard@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Matchrapporter, föreningsuppgifter, resultatservice.

Övrigt: Arbetstid: måndag-fredag 08.00-12.00

Richard Morero, Karlstad

Konsulent

Tel: 054-770 71 03
Mobil: 070-466 91 31
E-post: richard.morero@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Utbildning/Föreningsutveckling

Styrelse

Annelie Larsson, Karlstad

Ordförande VFF

Tel: 054-18 31 81
Mobil: 070-864 88 18
E-post: annelie.larsson@varmlandsff.se

Övrigt: Ledamot SvFF:s styrelse

Thore Jansson, Rottneros

Vice ordförande VFF

Tel: 0565-602 23
Mobil: 073- 375 61 50
E-post: thore.jansson@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Ordf. Domarkommittén

Anders Bademo, Karlstad

Ledamot Styrelsen, vice sekr.

Tel: 054-57 81 34
Mobil: 070-228 16 20
E-post: anders.bademo@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Ordf. Utvecklingskommittén

Ulrika Nilsson, Grums

Ledamot styrelsen

Tel: 0555-617 87
Mobil: 070-747 19 35
E-post: ulrika.nilsson@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Ordf. Disciplinkommittén

Torbjörn Persson, Ambjörby

Ledamot styrelsen

Mobil: 070-242 26 00
E-post: torbjorn.persson@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Ordf. Föreningskommittén

Lars Lööv, Hammarö

Ledamot styrelsen

Mobil: 070-643 55 42
E-post: looven65@hotmail.com

Lennart Vestervall, Degerfors

Ledamot styrelsen

Tel: 0586-483 30
Mobil: 073-920 43 30
E-post: lennart.vestervall@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Anläggningsfrågor

Daniel Svedberg, Hammarö

Kanslichef, Adj. sekreterare

Tel: 054-770 71 00
Mobil: 054-770 71 00
E-post: daniel.svedberg@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Personal, ekonomi, evenemangsutveckling, IT-frågor.

Övrigt: Sekreterare, kassör

Niclas Edlund, Karlstad

Ledamot styrelsen

Mobil: 070-636 87 21
E-post: niclas.edlund@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Marknadsgruppen

HEDERSLEDAMÖTER Styrelsen

Jan-Erik Weinebäck, Hammarö

Hedersledamot

Tel: 054-52 10 73
Mobil: 070-584 43 93

Domarkommittén

Thore Jansson, Rottneros

Vice ordförande VFF

Tel: 0565-602 23
Mobil: 073- 375 61 50

Ansvarsområde: Ordf. Domarkommittén, DI, DO

Leif Pettersson, Säffle

Ledamot DK

Tel: 0533-403 38
Mobil: 070-393 98 68
E-post: 053340338@telia.com

Ansvarsområde: Sekreterare, domarfortbildning Lilla VM, DO

Morgan Welin, Kristinehamn

Ledamot DK

Tel: 0550-149 24
Mobil: 070-634 92 06
E-post: morgan.welin@rolls-royce.com

Ansvarsområde: Coach div. 4 & 5 domare, AD coach, DO, DI

Pehr-Axel Pettersson, Skoghall

Ledamot DK, DpK

Tel: 054-51 95 88
Mobil: 070-511 07 31
E-post: pehraxel.pettersson@telia.com

Ansvarsområde: Coach div. 6 domare, Ungdomsdomar ansv.

Lovisa Johansson, Grums

Ledamot DK

Tel: 0555-100 80
Mobil: 073-047 47 11
E-post: l_lollo_88@hotmail.com

Ansvarsområde: Damdomar ansv.

Fredrik Sandström, Karlstad

Konsulent VFF:s kansli

Tel: 054-770 71 02
Mobil: 054-770 71 02
E-post: fredrik.sandstrom@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Domarfrågor, tillsättning, utbildning, FK, Distriktsansvarig Landslagets Fotbollsskola, Fair Play Throphy, Material förvaltare

Niklas Jensen

Ledamot, DK

Mobil: 070-443 64 07
E-post: niklas.jensen@live.se

Ansvarsområde: Rekryteringsansv. DI, Futsal

Kent Hallesson

Ledamot, DK

Tel: 0560-137 19
Mobil: 070-207 17 82

Ansvarsområde: Coach div. 6 herrar

Disciplinkommittén

Ulrika Nilsson, Grums

Ledamot styrelsen

Tel: 0555-617 87
Mobil: 070-747 19 35
E-post: ulrika.nilsson@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Ordf. Disciplinkommittén

Anders Haster, Skoghall

Ledamot DpK

Tel: 054-51 91 96
Mobil: 070-626 07 90
E-post: anders.haster@hammaro.se

Pehr-Axel Pettersson, Skoghall

Ledamot DK, DpK

Tel: 054-51 95 88
Mobil: 070-511 07 31

Sven-Arne Arvidsson, Charlottenberg

Ledamot DpK

Tel: 0571-204 39
Mobil: 070-345 96 73
E-post: sa.arvidsson@hotmail.se

Lars Hjelmberg, Karlstad

Ledamot DpK

Mobil: 072-232 07 47
E-post: larshjelmberg@hotmail.com

Susanne Falkmar, Karlstad

Ledamot DpK

Mobil: 070-240 20 91
E-post: susanne.falkmar@hotmail.com

Henrik Nilsson

Marknadsgruppen

Niclas Edlund

Ledamot

E-post: niklas.edlund@varmlandsff.se

Eije Larsson, Karlstad

Ledamot

E-post: eije.larsson@varmlandsff.se

Roger Pettersson

Ledamot

E-post: roger.pettersson@varmlandsff.se

Daniel Svedberg, Hammarö

Kanslichef

Tel: 054-770 71 00
Mobil: 054-771 70 00
E-post: daniel.svedberg@varmlandsff.se

Tävlingskommittén

Bo Bakken, Karlstad

Ordf. Tävlingskommittén

Tel: 054-86 02 22
Mobil: 070-228 02 22
E-post: bo.bakken@varmlandsff.se

Anders Dahl, Karlstad

Ledamot TK

Mobil: 070-772 72 12
E-post: anders@scalateatern.com

Gordon Langballe, Karlskoga

Ledamot TK

Tel: 0586-531 94
Mobil: 070-565 31 94
E-post: gordon.langballe@varmlandsff.se

Helena Wallner

Ledamot TK

Tel: 054-53 12 29
Mobil: 070-686 07 17
E-post: helena.wallner@aventics.com

Ansvarsområde: Arrangemang

Madeleine Engström, Fjugesta

Ledamot TK

Mobil: 070-266 61 87
E-post: maddo_50@hotmail.com

Ansvarsområde: Arrangemang, Lilla VM

Raimon Strömberg, Karlstad

Ledamot TK

Mobil: 070-513 28 18
E-post: raimonstrmberg@gmail.com

Robin Smedman, Arvika

Ledamot TK

Mobil: 070-396 86 46
E-post: robin.smedman@creminternational.com

Susanne Zettergren, Kristinehamn

Ledamot TK

Tel: 0550-127 01
Mobil: 070-555 47 01
E-post: susanne.m.zettergren@telia.com

Tom Erlandsson, Karlstad

Ledamot TK

Mobil: 070-517 18 60
E-post: tom.erlandsson@varmlandsff.se

Keith Öhman, Karlstad

Adjungerad

Tel: 054-770 71 04
Mobil: 054-770 71 04
E-post: keith.ohman@varmlandsff.se

Utvecklingskommittén

Anders Bademo, Karlstad

Ledamot Styrelsen

Tel: 054-57 81 34
Mobil: 070-228 16 20
E-post: anders.bademo@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Ordförande i Utvecklingskommittén

Ingvar Ludvigsson, Filipstad

Ledamot TK

Mobil: 073-049 78 61
E-post: ingvar.ludvigsson@varmlandsff.se

Håkan Werme, Karlstad

Ledamot UK

Mobil: 070-510 66 24
E-post: hakan.werme@karlstad.se

Maria Busk Madland, Karlstad

Ledamot UK

Krister Engström, Torsby

Ledamot TK

Tel: 070-510 56 26
E-post: krister.engstrom@varmlandsff.se

Ansvarsområde: SU-Spelarutbildare

Jonas Gradin, Karlstad

Ledamot UK

Peter Stevenson, Kristinehamn

Adjungerad

Mobil: 010-476 47 16
E-post: peter.stevenson@sisuidrottsutbildarna.se

Richard Morero, Karlstad

Adjungerad

Tel: 054-770 71 03
E-post: richard.morero@varmlandsff.se

Ansvarsområde: Utbildning/Föreningsutveckling

Lars Lööv, Hammarö

Ledamot styrelsen

Tel: 070-643 55 42
E-post: looven65@hotmail.com

Camilla Nyman, Torsby

Ledamot UK

Mobil: 070-837 12 96
E-post: camilla.nyman@torsby.se

Valberedning

Lena Bergfeldt, Molkom

Ordförande Valberedningen

Tel: 0553-106 97
Mobil: 072-221 86 29
E-post: lm.bergfelt@gmail.com

Ansvarsområde: Styrelsen

Övrigt: Personlig suppleant är Eije Larsson

Thomas Karlsson, Karlskoga

Ledamot

Ansvarsområde: Öst

Övrigt: Personlig suppleant är Bo Kristoffersson

Kristina Svensson, Sunne

Ledamot

Ansvarsområde: Norr

Övrigt: Personlig suppleant är Göran Åhslund

Mårten Karlsson, Årjäng

Ledamot

Tel: 0573-122 84
Mobil: 070-559 22 84
E-post: arjangs.if@telia.com

Ansvarsområde: Väst

Övrigt: Personlig suppleant är Kjell Olsson

Lena Calais, Karlstad

Ledamot

Ansvarsområde: Syd

Övrigt: Personlig suppleant är Jessica Borr

Utbildningsinstruktörer

Ulrika Sandahl, Hammarö

Utbildningsinstruktör tränare, anställd VFF

Mobil: 070-334 65 41
E-post: ulrika.sandahl@varmlandsff.se

Mikael Lönn

Utbildningsinstruktör tränare

Mobil: 070-306 00 11
E-post: mikael.lonn@karlstad.se

Henrik Hermansson, Karlstad

Mobil: 073-334 24 04
E-post: herman@glocalnet.net

Håkan Werme, Karlstad

Utbildningsinstruktör

Mobil: 070-510 66 24
E-post: hakan.werme@karlstad.se

Ansvarsområde: Tränarutbildning

Peter Hansson Böe, Karlstad

Utbildningsinstruktör tränare

Mobil: 073-255 80 72
E-post: peterhanssonboe@gmail.com

Per-Johan Karlsson, Karlstad

Utbildningsinstruktör tränare

Mobil: 070-641 46 41
E-post: per-johan.karlsson@karlstad.se

Richard Morero, Kil

Utbildningsinstruktör tränare, anställd VFF

Mobil: 054-770 71 03
E-post: richard.morero@varmlandsff.se

Jonas Petersson, Karlstad

Utbildningsinstruktör tränare

Tel: 070-217 50 50
E-post: jonas.petersson@bredband2.com

Jonas Malm, Karlstad

Utbildningsinstruktör tränare

Mobil: 070-236 34 84

Instruktörer MV-utildning

Webbplats:

ANSVARIG: Maria Busk Madland, Karlstad
maria.busk@kau.se
070-230 13 44

Hans Olsson, Sunne
larstorp@msn.com

Jasmina Henriksson, Torsby
jasmina.79@hotmail.com

Orvar Andersson, Skattkärr
070-510 77 84
andersssonorvar@hotmail.com

Mikael Augustsson, Charlottenberg
070-242 40 25
mikael.augustsson@kghcustoms.com

Bodil Burman, Karlstad
073-340 59 36
bodil_b1@hotmail.com

Simon Forslund, Karlstad
simon_manunited@hotmail.com

Sören Jönsson, Karlskoga
076-297 12 75

Tomas Sachs, Degerfors
tomas.sachs@gmail.com

Lisa Andersson, Karlskoga
llisa_a@live.se

Julia Lindén, Karlskoga
juliia.linden@gmail.com

Rolf Jacobsson, Karlstad
rolf.jacobsson@gmail.com

Ansvarsområde: Utbildningsinstruktörer Målvakt